Als jij dat wilt, kun jij een zesde zintuig ontwikkelen voor commercie en dat ontspannen inzetten om nieuwe klanten te vinden, jouw aanbod te verkopen en bestaande klanten te binden.
Met nieuwe vaardigheden en overtuiging wordt klanten vinden & binden eenvoudig. Verkopen is dan niet eng, maar wordt leuk. Dat goed kunnen is geen ‘gave’ die iemand heeft; het is een vaardigheid.
En die vaardigheid kun jij ook leren.
De kennis over je producten, feeling met je vakgebied en het netwerk heb je al.
Begin 2014 ontwikkelde ik mijn eerste product. Trots en vol overtuiging was ik doodsbenauwd om er mee op pad te gaan. Bang dat niemand mijn overtuiging zou delen. Bang om over te komen als wanhopige verkoper. Bang om te falen. Toch ging ik.
Na het ontvangen van de eerste ondertekende offerte was ik in de wolken. Ik mocht aan de slag met een product wat ik zelf had bedacht, en de klant stond te trappelen om te beginnen. Champagne! Al tijdens het tweede glas maakte ik mij zorgen of ik dit nog een keer zou kunnen; één zwaluw maakt nog geen zomer. En hoe ging ik mijn belofte eigenlijk waarmaken?
Al snel verwierf ik jaarlijks voor €450.000,- opdrachten en werkten we met z’n vieren aan onwijs toffe opgaven voor een fijne groep tevreden klanten. Waarom was ik hier ook al weer zo bang voor, ooit?
Ondernemer
Adviseur
Het vertrouwen van je collega’s, kennis over je bedrijf en vakgebied en een netwerk heb je al.
Alles wat je nu nog nodig hebt is commitment om te werken aan je eigen ontwikkeling en de wil om zelf op ontdekkingsreis te gaan.
Zet jij de eerste stap?
De allergrootste stap op weg naar commercieel succes is: er aan beginnen. Als je die eerste stap eenmaal hebt gezet, wordt alles makkelijker. Het is een set van vaardigheden. En vaardigheden kun je leren.
Ervaar dat er zekerheden zijn die jij altijd in kunt zetten. Zo ben jij ontspannen en zelfverzekerd commercieel bezig